Dlaczego Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe są tak bardzo istotne dla naszego zdrowia? Jakie mają właściwości i co sprawia, że musimy zadbać o to, by dostarczyć je do organizmu w odpowiedniej ilości?

NNKT – są niezbędne! (1)

Nienasycone kwasy tłuszczowe nie bez powodu noszą nazwę „niezbędne”. Ich rola jest naprawdę nieoceniona. Przede wszystkim pełnią istotne funkcje w różnych procesach fizjologicznych zachodzących w organizmie człowieka. Dodatkowo występują w komórkach, mitochondriach i chromosomach.

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe są ważne również z punktu widzenia profilaktyki przeciwmiażdżycowej, ponieważ wspomagają przemiany metaboliczne. Wspierają pracę serca i naczyń krwionośnych oraz zapobiegają powstawaniu blaszek miażdżycowych. Wpływają także na obniżenie poziomu złego cholesterolu.

Naturalne, roślinne źródło kwasów omega-6

Olej z wiesiołka jest jednym z najlepszych naturalnych źródeł kwasów omega-6. Dlatego tak chętnie wykorzystują go koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne. Znajduje się on w kosmetykach do pielęgnacji skóry oraz w suplementach diety.

Wiesiołek – tabletki bez recepty

Przykładem suplementu diety, w którym znajduje się olej wiesiołkowy, jest Oeparol. Regularne stosowanie tabletek Oeparol pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji, zapobiegając problemom zdrowotnym, wzmacniając odporność oraz wspomagając metabolizm cholesterolu.

Olej z wiesiołka jest dobry również na trądzik, dlatego znajduje się także w kosmetykach do pielęgnacji skóry. Pomaga łagodzić stany zapalne, zwalcza nadmierne przesuszenie naskórka oraz odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry, zatrzymując wodę w jej głębszych warstwach. Koi świąd, pieczenie i miejscowe podrażnienia naskórka. Jest też w stanie zwalczyć przykre skutki atopowego zapalenia skóry, egzemy, a także innych chorób dermatologicznych.

Olej z wiesiołka działa również korzystnie na włosy. Zatrzymuje w nich wodę, nawilża zewnętrzne warstwy oraz sprawia, że stają się one elastyczne, lśniące i miękkie.

Krem z wiesiołka warto stosować bez względu na rodzaj skóry, ponieważ obecnie można kupić kosmetyki z wyciągiem z tej rośliny w różnych wariantach, czyli zarówno do skóry odwodnionej, jak i wrażliwej czy starzejącej się.

Źródła:

  1. Śledź A., Dudzisz-Śledź M., Jażdżewski P. Nienasycone kwasy tłuszczowe a zdrowie człowieka http://www.czytelniamedyczna.pl/449,nienasycone-kwasy-tluszczowe-a-zdrowie-czlowieka.html data dostępu 2.10.2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here