zakwasy

Zakwasy są zmorą przede wszystkim sportowców, zwykle tych początkujących o statusie amatora. Dzieję się tak przede wszystkim, jeśli po postoju treningowych przystępujemy do danych ćwiczeń, na przykład podczas treningu piłkarskiego. Zakwasy mają to do siebie, że nie czujemy ich w dniu tego odbywanego treningu, ale dopiero na następny dzień, a szczególnie po dwóch dniach nasze ręce czy nogi są bardzo obolałe. Ważne jest zatem, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się zakwasów po tych ćwiczeniach. Wówczas w trakcie powrotu do treningu nie będziemy myśleć o tym, w jakim stanie będą nasze nogi następnego dnia, tylko skupimy się na wykonywanych tego dnia treningach i ćwiczeniach.

Woda, sok i…prysznic

Zatem w jaki sposób na stałe pozbyć się zakwasów?  Przede wszystkim po wykonanym treningu powinniśmy się od razu udać pod prysznic. Nie chodzi w tym momencie tylko i wyłącznie o kwestię bardzo ważnej oczywiście higieny osobistej, ale także o efekt rozluźnienia naszych mięśni pod wpływem ciepłej wody. Najlepiej, gdyby ten prysznic był wzięty od razu na miejscu treningu, a nie dopiero w domu, kiedy mięśnie będą już bardzo napięte i nie osiągniemy oczekiwanego efektu pod wpływem wody. Warto pamiętać, że duża ilość wypitej przez nas wody pozwoli oczyścić nasz organizm z toksyn, a także odpowiednio nawodni i zapobiegnie odwodnieniu naszego organizmu. Jest to jeden z podstawowych zaleceń profesjonalnych trenerów i opiekunów, o którym powinni poinformować swojego podopiecznego zaraz po zakończeniu wykonywanych ćwiczeń.

jak sobie radzić z zakwasami - podpowiadamy

Bóle naszych mięśni również złagodzi wypicie szklanki soku z wiśni. Witaminy to kolejny element walki z zakwasami. Najlepiej wziąć je przed treningiem, aby były już w naszym organizmie. Są to takie bardziej domowe sposoby, ale w temacie walki z zakwasami są to metody, które się zawsze sprawdzają. Oczywiście, można wypić tabletkę przeciwbólową, ale jeśli skala zakwasu jest duża, to nawet wypicie najmocniejszej tabletki nie za bardzo tutaj pomoże i nie przyniesie oczekiwanego efektu w postawi wyeliminowania dręczącego nas ciągle bólu.

Przygotowanie do treningu

Trzeba również pamiętać, aby odpowiednimi ćwiczeniami przygotować się do treningu. Piłkarz, który przychodzi na pierwszy trening swojej drużyny po okresie letniego odpoczynku, nie powinien wyjść na treningi i od razu mocno kopać piłką. Najpierw wymagana jest rozgrzewka, potem odpowiednie rozciąganie, a potem ewentualne zabawy i ćwiczenia z piłkami. O tym warto pamiętać, gdyż jest to krok ku temu, aby następnego dnia obudzić się rześkim i mieć jeszcze większą ochotę do pójścia na kolejne zajęcia sportowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here