Kupowane w dyskontach, kuszące opakowaniem i egzotycznymi składami zapachowymi świeczki nie zawsze są tak dobre, jak nam może się wydawać. Często tworzone są one na bazie parafiny i wyciągów aromatycznych, które nie mają nic wspólnego z naturalnym olejkiem. Dobrze więc kupować sprawdzone świece naturalne, które dadzą gwarancję produktu wysokiej jakości, ale i niezapomnianych doznań zapachowych.

Sztuczność a natura

Markety, drogeryjne dyskonty pełne są różnego rodzaju świeczek o różnych formatach, kształtach i zapachach. Kupujemy je i uważamy za dobre, bo mają ładny zapach i dobrze prezentują się wizualnie. Być może przekonują one pod względem zapachowym, ale nie jakościowym. Nie są to jednak świece naturalne, które stworzone są tylko z ekologicznych olejków eterycznych i wosków roślinnych.

Co odróżnia świece naturalne od świec zwykłych?

Zwykłe świece produkowane są z parafiny, czyli pochodnej paliwa stałego. Już sam ten opis nie zachęca, ale za to wiele mówi o jakości zwykłych świec. Owszem, palą się one długo i może nie wydzielają aż tak duszącego zapachu. Staje się on uciążliwy, a nawet niezdrowy dla naszego organizmu, gdy są one palone bardzo często. Wtedy szkodliwe substancje utrzymują się w powietrzu. Zapach i aromat tych świec także zwyczajowo jest sztuczny, pozyskiwany z barwników i substancji zapachowych.

Świece naturalne tworzone są z wosku roślinnego, sojowego, bądź pszczelego. Nie są one toksyczne, a ich zapach działa kojąco na organizm. W czasie spalania świec naturalnych powstaje o połowę mniejsza emisja CO2 w stosunku do świec tradycyjnych. Dłużej się palą i pozostawiają po sobie przyjemny dla zmysłów aromat, a nie często duszący dym.

Do tworzenia świec naturalnych zapachowych używa się olejków z ekstraktów roślinnych, pozyskiwanych z łodyg, liści, korzeni, czy żywicy, dzięki czemu uzyskuje się całkowicie naturalny produkt, który nie szkodzi zdrowiu. Wręcz przeciwnie. Świece naturalne mają właściwości zgodne z zasadą aromaterapii, to znaczy że mogą leczyć zapachami i koić nerwy oraz stany lękowe. Nie od dziś wiadomo, że naturalne olejki, zapach ziół i inhalacje leczą z różnych schorzeń i stanów zapalnych. Świece naturalne używane są także przy masażu świecami aromatycznymi, który korzystnie wpływa na miękkość i jędrność skóry oraz ma właściwości relaksujące.

Dobre świece można kupić w mydlarniach. Ze względu na swoje właściwości lepiej dołożyć nieraz kilka złotych, by cieszyć się nie tylko ekologicznymi świecami naturalnymi, ale i aromatycznym zapachem, który koi zmysły i ciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here