Domowe sposoby na zmęczone oczy są skuteczne
fot. Pixabay.com

Czujesz nieustanne pieczenie oczu? Masz wrażenie, że są ciągle zmęczone, zaczerwienione i spuchnięte? Zanim sięgniesz po apteczne krople, daj im odpocząć i sprawdź, jak to zrobić domowymi sposobami. Twój wzrok na tym bardzo zyska, a wygląd skóry wokół oczu znacznie się poprawi!

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/skuteczne-sposoby-na-zmeczone-oczy/

Dlaczego oczy się męczą? Najważniejsze przyczyny

Chyba dla każdego z nas są one proste do wymienienia. Długa, często ośmiogodzinna praca przed ekranem komputera, popołudniowy relaks przed telewizorem, wieczorny przeglądanie mediów społecznościowych na smartfonie zdecydowanie nie służą naszym oczom. Zwłaszcza zimną, gdy wieczory są długie, a my rzadziej spędzamy czas na powietrzu, skupiamy też wzrok na tym, co mamy blisko siebie, niemal pod ręką. Naszym oczom zdecydowanie brakuje dalszej perspektywy, patrzenia na krajobrazy czy obiekty z daleka. Dodatkowo oczy męczyć też może praca w nieodpowiednich warunkach – tam, gdzie dużo pyłu, kurzu, substancji drażniących dbanie o wzrok jest szczególnie ważne.

Po czym rozpoznać, że oczy są zmęczone? Najważniejsze objawy

Gdy oczy puchną, pieką, są zaczerwienione to znak, że są już bardzo zmęczone i potrzebują szczególnej opieki. Możemy również odczuwać nadwrażliwość na światło, a powieki mogą być przesuszone. Poza tym zmęczone oczy często łzawią, a na powiekach pojawiają się obrzęki.

Jakie domowe sposoby na zmęczone oczy są najbardziej skuteczne? Najlepsze metody

Proste w przygotowaniu, z łatwo dostępnych w domu składników przyniosą ulgę zmęczonym oczom. Jeśli jednak nie nastąpi poprawa, warto wybrać się do okulisty.

Ogórek, ziemniaki i herbata na powieki

Przygotowanie okładów na opuchnięte i zmęczone oczy w domowych warunkach jest banalnie proste.

Zacznijmy od ogórka. Dwa pokrojone plasterki najlepiej schłodzonego wcześniej w lodówce ogórka nakładamy na powieki, kładziemy się wygodnie na kanapie i leżymy tak kilkanaście minut. Po takim czasie nie dość, że jesteśmy zrelaksowani i wypoczęci to jeszcze skóra wokół naszych oczu staje się sprężysta i elastyczna, z powiek znika opuchlizna, a tak zwane worki pod oczami rozjaśniają się.

Podobnie działają plasterki surowego ziemniaka. Okład z ziemniaka po 15 minutach regularnego stosowania daje odpocząć oczom i powiekom, ale także nawilża skórę wokół oczu, co pozwala zredukować zmarszczki i znacznie poprawić wygląd twarzy.

Okłady z czarnej herbaty i rumianku również przyniosą ukojenie. Dwie torebki zaparzonej herbaty czarnej lub rumiankowej nakładamy na oczy na około 5 minut. Ważne, żeby były ciepłe, nie gorące czy zimne. Pozwolą zmęczonym oczom zregenerować się i odpocząć, a rumianek dodatkowo także rozjaśni okolice oczu.

Mleko kozie lub krowie na podrażnienia

Najlepiej, żeby było kozie, jednak krowie również w zupełności wystarczy. Waciki nasączamy ciepłym mlekiem i przykładamy na powieki. Taki kilkunastominutowy zabieg pozwoli odpocząć zmęczonym oczom, ale przede wszystkim spowoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zlikwiduje zaczerwienienia, podrażnienia i nawilży oczy.

Domowych sposobów na zmęczone oczy jest wiele. Wymieniliśmy te najskuteczniejsze. Jeśli zmagasz się z problemem zmęczonych oczu, zacznij stosować je od dziś, a szybko poczujesz ulgę.

Zobacz też: http://www.med-online.pl/zadbaj-o-skore-i-zrob-jej-domowy-peeling/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here