Zabiegi medycyny estetycznej

Korygowanie defektów, jakimi obdarzyła nas natura, staje się coraz bardziej popularne. Medycyna estetyczna cieszy się w ostatnich latach olbrzymim zainteresowaniem. Sprawdźmy, jakie zabiegi są najczęściej wybierane.

Podstawowe zabiegi medycyny estetycznej
Najczęściej osoby odwiedzające salony urody chcą poprawić stan swojej skóry i postarać się zmniejszyć widoczność wybranych zmarszczek. Powstają one w wyniku naturalnej aktywności mięśni twarzy i jednoczesnej utraty nawilżenia skóry wraz z upływającymi latami, przez co ta staje się ona mniej elastyczna i pokrywa się nieestetycznymi śladami mimicznymi. Zazwyczaj pojawiają się one na czole i w okolicach oczu. Wszystko zależy jednak od naszej mimiki, stosowanej pielęgnacji i oczywiście genetyki oraz tego, czy się opalamy i czy np. palimy papierosy. Każda profesjonalna klinika medycyny estetycznej powinna oferować najskuteczniejszą metodę, jaką jest iniekcyjne stosowania preparatu, którego podanie hamuje wydzielanie acetylocholiny. Jest to neuroprzekaźnik odpowiedzialny za przesyłanie impulsów, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Dzięki tej substancji mięśnie twarzy rozluźniają się, a defekty mimiczne ulegają wygładzeniu. Skóra odzyskuje młody wygląd. Wszystko oczywiście zależy od stanu cery danej osoby. Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadza się dokładny wywiad z każdym klientem, by poznać jego oczekiwania i omówić wszystkie przeciwwskazania.

Lipoliza iniekcyjna – zabiegi na piękną sylwetkę
Dużym zainteresowaniem cieszy się także usuwanie niedoskonałości sylwetki np. miejscowy tłuszcz. Jedną z możliwości jest lipoliza iniekcyjna, która jest bezbolesna, a zapewnia naprawdę imponujące efekty. Polega na aplikacji do tkanki roztworu fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu sodu. Ich zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczowych. Dzięki nim tłuszcze złożone rozdrabniają się na proste, które następnie trafiają do wątroby i tam są usuwane. Zabieg jest bezpieczny, bo podawane substancje są naturalne, występują one w organizmie ludzkim. Oczywiście nie jest to sposób na odchudzanie a jedynie likwidację tłuszczu w wybranych, problematycznych miejscach.

Kwas hialuronowy
O tym, że medycyna estetyczna nie mogłaby funkcjonować bez kwasu hialuronowego, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Jest on stosowany do odmładzania skóry i przywracania jej naturalnego wyglądu oraz dawnego piękna. Substancja ta odpowiada za nawilżenie skóry. Kiedy zaczyna jej brakować, ta wiotczeje, pokrywa się zmarszczkami, a niekiedy mogą pojawić się nawet nieestetyczne jej ubytki w postaci zagłębień itp. Terapia kwasem hialuronowym jest bezpieczna i skuteczna. Ważne by zabieg przeprowadzał specjalista z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych technik zwalczania niedoskonałości wyglądu. Ważne jednak, żeby wybrać profesjonalny ośrodek, w którym pracują osoby doświadczone w zakresie medycyny estetycznej. Doskonałej jakości zabiegi przeprowadza m.in. polecana przez nas klinika medycyny estetycznej https://www.proageesthetic.pl/pl/. Warto odwiedzić stronę internetową gabinetu, zapoznać się z ich szeroką ofertą zabiegów i skontaktować się z nimi w celu umówienia pierwszej wizyty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here