Zakup zegarka dla triathlonisty – na co zwrócić uwagę?

Triathlon nie należy może do najprostszych dyscyplin, ale mimo to ma spore grono miłośników. Dyscyplina ta stawia jednak duże wymagania, dlatego warto poprawiać sobie komfort treningów poprzez zastosowanie funkcjonalnych akcesoriów. Zegarek dla triathlonisty jest podstawowym z nich. Jak wybrać odpowiedni model?

Zwróć uwagę na jakość

Każdemu zegarkowi warto przed zakupem dokładnie się przyjrzeć. Nie chodzi tu tylko o estetykę, choć i ta bywa dla wielu zawodników ważna. Przede wszystkim jednak sprawdzić trzeba, jak urządzenie jest skonstruowane i czy wykonano je z dobrej jakości materiałów. Należy pamiętać, że zegarek dla triathlonistów musi wyróżniać się szczególnie wysoką odpornością i wytrzymałością na wstrząsy i uderzenia.

Poza tym przy zakupie zegarka należy upewnić się, czy jest wodoodporny – jeśli nie, należy z urządzenia zrezygnować, ponieważ przy kontakcie z wodą szybko ulegnie uszkodzeniu. Sprzęt dla biegaczy nie jest wystarczający w przypadku triathlonu, który polega przecież także na pływaniu i jeździe na rowerze.

Sprawdź funkcje

Nowoczesne zegarki dla triathlonistów to mnóstwo opcji – producenci wciąż zaskakują kolejnymi możliwościami takiego urządzenia. Oczywiście nie wszystkie z nich są niezbędne. To, co dla jednego zawodnika jest absolutną koniecznością, drugiemu zupełnie się nie przyda. Każdy musi sam indywidualnie ustalić, jakie ma oczekiwania i co tak naprawdę będzie mu w zegarku potrzebne.

Na pewno standardem jest dziś odbiornik GPS oraz pomiar prędkości, dystansu, tętna, czasu, okrążeń, kalorii czy kroków. Zegarek dla triathlonisty może też odbierać wiadomości telefoniczne, odtwarzać pliki audio, instalować aplikacje z ćwiczeniami. Wiele modeli pozwala również na monitorowanie odpoczynku i faz snu.

Przymierz zegarek

Dokonanie zakupu urządzenia, jakim jest zegarek sportowy, wymaga bardzo uważnego sprawdzenia, czy dany model dobrze dostosowany jest do danego zawodnika. Akcesoria tego typu posiadają różne wielkości i kształty, do tego każda osoba posiada inną budowę ręki i nadgarstka, dlatego należy urządzenie założyć i przekonać się, czy jest odpowiednie.

Złe dopasowanie zegarka dla triathlonisty może spowodować sporo frustracji z powodu dyskomfortu, a dodatkowo wpłynąć na szybkie zniszczenie się urządzenia. Warto również dowiedzieć się, czy do danego modelu dostępny jest funkcjonalny uchwyt rowerowy.

Zegarek dla triathlonisty znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here