10 sposobów na odmłodzenie

Z każdym dniem przybywa nam lat. Niestety nie można cofnąć czasu i liczyć na odmładzające efekty tego procesu. Czas nieubłaganie biegnie do przodu i pozostaje się nam wyłącznie z tym pogodzić. Z pewnością każdy pragnąłby go zatrzymać, by zawsze czuć się młodo i w pełni sił.

Na ludzkie zdrowie ogromny wpływ wykazuje jednak spore zanieczyszczenie środowiska z powodu nadmiaru spalin, stosowania licznych środków chemicznych oraz innych efektów ubocznych ludzkiego działania. Na zdrowiu również bardzo źle odbija się stres, który stanowi nieodłączną część obecnego świata i nadmiaru obowiązków zawodowych. Promienie słoneczne także nie pozostają bez winy.

Coraz większa ekspozycja swojego ciała na słońce, nierzadko bez odpowiednich kremów z filtrami, powoduje starzenie się skóry. Organizm ludzki potrzebuje zatem zdecydowanie większej ilości odpowiednich składników odżywczych w diecie, by nadgonić wszelkie niedobory i zaspokoić swoje potrzeby.

Zazwyczaj jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ z każdym dniem spada spożycie zdrowych produktów, które zostają zamienione na posiłki wysokoprzetworzone. Taka dieta nie niesie ze sobą żadnych pozytywnych skutków, może jednak powodować kolejne przykre konsekwencje dla własnego zdrowia.

Ograniczenie kalorycznych posiłków

Jedną z najczęstszych przyczyn nadwagi jest nieodpowiednia, wysokokaloryczna dieta. To właśnie z jej powodu coraz więcej ludzi choruje na cukrzycę i nowotwory oraz ma liczne problemy z układem krążenia, w tym z sercem. Z powodu nadwagi ciało jest przeciążone. Powoli posłuszeństwa odmawiają stawy oraz pojawia się wysokie ryzyko powstania zapaleń i uszkodzeń komórek. Proces starzenia zostaje więc przyspieszony.

Antyoksydanty w diecie

Antyoksydanty są bardzo ważne dla zdrowia oraz spowolnienia mechanizmu starzenia. W związku z tym najlepiej regularnie sięgać po owoce i warzywa, ze szczególnym uwzględnieniem tych zielonych i pomarańczowych. Warto także sięgnąć po zieloną herbatę. Nie tylko wpłynie ona pozytywnie na obniżenie poziomu glukozy we krwi, ale także zwiększy odporność organizmu przed pojawieniem się stanów zapalnych oraz skłonności do rozwoju nowotworów.

Wolne rodniki wrogiem młodej skóry

Najlepszym sposobem na zahamowanie rozwoju wolnych rodników jest spożywanie warzyw, jak cebula i wszelkiego rodzaju odmiany kapusty. Warto również poszerzyć swoją dietę o owoce bogate w beta- karoten, a także produkty z wysoką zawartością białka, jak ryby, jajka oraz soja.

Unikanie wrogich tłuszczów

Najgorszym rodzajem tłuszczów są tłuszcze twarde zawarte w margarynie, gotowych sosach do pieczywa i sałatek, ale również w słodyczach. Warto zatem ograniczyć spożywanie takich produktów.

Oliwa z oliwek

Jednym z najlepszych olejów pod względem zdrowotnym jest właśnie oliwa z oliwek. Można ją z powodzeniem stosować również podczas smażenia.

10 sposobów na odmłodzenie

Zdrowe tłuszcze

Codzienna zbilansowana dieta uwzględnia zdrowe tłuszcze w przeciętnym zapotrzebowaniu kalorycznym na poziomie 15 do 30 procent całego dziennego spożycia kalorycznego. By dostarczyć ich swojemu ciału, wystarczy sięgnąć po orzechy i wszelkiego typu nasiona. Można również jeść ryby, z naciskiem na owoce morza.

Oksydacja tłuszczu – kolejny wróg młodego wyglądu

Proces oksydacji występujący w olejach jest szkodliwy i powoduje szybsze starzenie się skóry. Pojawia się on w momencie podgrzania oleju oraz jego wystawienia na oddziaływanie tlenu i światła. By zapobiec jego powstawaniu, należy przechowywać olej w zaciemnionym i chłodnym miejscu.

Ograniczenie produktów wspomagających rozwój wolnych rodników

W tym celu warto zrezygnować z potraw, które powodują wprowadzenie do organizmu toksyn. Są to nie tylko smażone posiłki, ale także wszelkiego typu dodatki do żywności w postaci azotanów, azotynów i leków. Toksyny występują również w narkotykach, alkoholu, czy papierosach.

Ograniczenie cukru w diecie

Najlepiej zrezygnować z cukrów i rafinowanych węglowodanów. W ten sposób zmniejszy się ryzyko zachorowalności na jaskrę oraz cukrzycę.

Lampka wina dla zdrowia i witalności

Polifenole zawarte w czerwonym winie powodują zmniejszenie prawdopodobieństwa zachorowania na choroby układu krążenia. Działają one przeciwzapalnie i rozluźniają ścianki tętnic, dlatego lampka wina raz na jakiś czas to świetny sposób na brak całkowitej rezygnacji z alkoholu połączonej z dobrym wpływem na zdrowie i młodość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here