Jak dbać o okolice oczu?

Skóra wokół oczu charakteryzuje się niezwykle dużym stopniem delikatności. Właśnie w tym miejscu jest ona najbardziej cienka. Co więcej, nie posiada ona pod spodem żadnej tkanki tłuszczowej.

Nie została więc wyposażona w żadną warstwę ochronną, co powoduje jej nadmierne przesuszenie. Kolejnym czynnikiem wpływającym na powstawanie zmarszczek oraz innych skórnych zmian jest mimika twarzy, czyli uśmiechanie się i mruganie.

Oczywiście nikt tutaj nie każe nikomu zaprzestać wykonywania jakichkolwiek ruchów swoją twarzą. Byłoby to co najmniej nienaturalne. Warto w inny sposób zadbać o okolice swoich oczu.

Demakijaż

Jednym z podstawowych zabiegów wokół okolic oczu jest przeprowadzenie ich demakijażu. W związku z tym najpierw należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, dedykowane właśnie do tak delikatnej skóry. By skutecznie usunąć make up, a jednocześnie nie podrażnić skóry, warto korzystać z płynów micelarnych. Z ich pomocą nie trzeba trzeć oczu, wystarczy przyłożyć nasączony nimi wacik, a następnie lekko przesunąć wzdłuż linii powiek.

Kremy pod oczy

Kolejny ważny element profilaktycznej pielęgnacji okolic oczu to kremy. Może to oczywiście być zwyczajny krem nawilżający. Już taki krem naprawdę sprawnie nawilży delikatną skórę i pomoże w zachowaniu jej odpowiedniej elastyczności. Jeśli zatem tylko nie przyczynia się on do powstawania żadnych podrażnień, a tym bardziej uczulenia i alergii, można go bez obaw stosować. Jeśli natomiast oczy zaczynają piec niedługo po nałożeniu kosmetyku, a także pojawia się dodatkowe łzawienie i opuchlina, konieczne jest jak najszybsze przemycie oczu pod bieżącą wodą. Wtedy powinno się także zastosować preparaty o lżejszej konsystencji.

Jak nakładać krem?

Nakładanie kremu pod oczy nie powinno polegać na jego usilnym wcieraniu i przecieraniu okolic oczu. To może jedynie dodatkowo naciągnąć skórę i przełożyć się na powstanie nieestetycznych worków.

Jak dbać o okolice oczu?

Trzeba robić to bardzo delikatnie. W związku z tym wklepuje się krem w dolną powiekę w kierunku od wewnątrz do zewnątrz. Jeśli natomiast chodzi o powiekę górną, zabieg ten wykonuje się w przeciwnym kierunku.

Pozostawianie makijażu na noc

To jeden z najgorszych pomysłów. Zawsze przed snem, bez względu na porę powrotu do domu, należy zmyć dokładnie cały makijaż. Jeżeli się tego nie zrobi, może dojść do podrażnienia skóry, a także zapalenia spojówek. Efektem po takiej nocy jest przede wszystkim opuchlizna oraz mocne zaczerwienienia oczu.

Im częściej pozostawia się makijaż na noc, tym poważniejsze zmiany zdrowotne mogą nastąpić. Kolejną ważną kwestią jest także fakt, iż przez noc cały organizm wypoczywa i regeneruje się. Skóra również oddycha, przez co wchłania wszystko, co znajduje się w powietrzu. Kiedy na twarzy przez całą noc pozostawia się grubą warstwę fluidu, skóra nie ma możliwości prawidłowego oddychania.

Pory zatykają się, powstają krostki i pryszcze. Co więcej, okolice oczu podczas snu nie odpoczywają, gdyż nie mają ku temu żadnych warunków. By obudzić się z uśmiechem na twarzy i promiennym spojrzeniem bez zmarszczek i obrzęków, warto zadbać o swoje oczy już teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here