kosmetyki spf
fot. pexels.com

Producenci skutecznie prześcigają się jeśli chodzi o zaprezentowanie i sprzedanie właśnie ich kremu z filtrem. Często wykorzystywane przy tym argumenty są niezgodne z prawdą. Dowiedz się kilku mitów na temat kremów z filtrami!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/kiedy-znow-wloskie-slonce-nas-rozpiesci-przygotuj-swoje-zmysly-na-wloski-temperament/

Najwyższy faktor to SPF50+

Być może nie raz spotkałaś na półce sklepowej czy też w aptece – produkty z filtrem 60SPF lub 100SPF. Co prawda są one dużo droższe od trzydziestek czy też pięćdziesiątek, ale w końcu mają też dużo wyższy filtr, więc są skuteczniejsze. Okazuje się jednak, że najwyższy filtr, jaki dopuszczono do sprzedaży jest filtr 50SPF. Nie chodzi tutaj o to, że wyższe nie są skuteczniejsze lub szkodliwe dla skóry – ich zwyczajnie nie ma, nie wynaleziono ich. Najwyższy filtr, jaki obecnie mamy na rynku to właśnie 50SPF. Warto wiedzieć, że wyszła również ustawa zakazująca sprzedaży filtrów wyższych, jak z oznaczeniem 50SPF.

No dobrze, w tytule tego nagłówka widzisz oznaczenie faktora SPF50+ i być może zastanawiasz się, co ono oznacza. Otóż jest to oznaczenie dla filtrów, które reklamowały się, jako filtry o wartości powyżej 50 SPF. Najczęściej były to faktory 60, 100, 120 SPF. Czy zatem faktor 50SPF jest niższy od tego 50+. Niekoniecznie, ten dodatek znaku plusa jest zabiegiem marketingowym, pokazującym, że produkt jest lepszy, choć często tak nie jest. Kosmetyki z filtrem 50+ mają często inne, dodatkowe składniki, które rzekomo sprawiają, że produkt jest lepszy i silniej chroni przed słońcem, ale często tylko chwyt marketingowy.

Wodoodporny krem z filtrem

Na wielu produktach przeciwsłonecznych możesz znaleźć informację, że dany produkt jest wodoodporny. Zazwyczaj są one droższe i traktowane jako produkty premium. To podejście, ta technika to również chwyt marketingowy. Niestety żaden produkt przeciwsłoneczny nie jest produktem wodoodpornym. Skóra, w momencie gdy ma kontakt z wodą, a nawet z potem, traci warstwę ochronną w postaci kremu. W kontekście do potu – to dlatego właśnie niektórzy producenci zalecają dokładać produkt w ciągu dnia.

Przeczytaj też: http://prowital.pl/ziola-ktore-warto-pic-na-zdrowie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here