kwas hialuronowy
fot. pexels.com

Wiele kobiet wykonuje sobie różne zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne w domach. Jednakże niektóre z nich są bardziej efektowne, jeśli wykona się je w salonie kosmetycznym. Dodatkowo niektóre z nich można wykonać tylko w salonie kosmetycznym. Takim zabiegiem jest kwas hialuronowy. Zobacz o co w nim chodzi!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kwas-hialuronowy-dlaczego-jest-tak-popularny/

Zabiegi kwasowe

W obecnych czasach kwas hialuronowy jest bardzo popularnym zabiegiem oraz bardzo skutecznym dla wszystkich kobiet, które nie mogą się pogodzić z mijającymi latami. Mimo tego, ze stanowi składnik wielu kosmetyków, to zabieg z jego użyciem można przeprowadzić wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w medycynie estetycznej, jako surowiec bezpieczny oraz zgodny z chemiczną budową komórek człowieka. Stosuje się go do modelowana owalu twarzy, a także korekty nosa, wypełniania pomniejszych bruzd oraz zmarszczek, ale nie tylko! Kwasem hialuronowym wypełnia się również usta i piersi.

Zabiegi z kwasem hialuronowym wykonuje zarówno chirurg plastyczny, jak również kosmetolog, który posiada do tego uprawnienia. Jeśli chcesz go wykonać to lepiej znajdź profesjonalny salon, który posiada dobrą renomę.

Czy to bezpieczne?

Kwas hialuronowy jest zgodny z chemiczną budową komórek ciała ludzkiego, a więc jest tolerowany przez organizm człowieka. To oznacza, że jest bezpieczny. Rzadko, ale niestety zdarza się, by powodował jakieś niepożądane reakcje, w stylu podrażnień czy reakcji alergicznych.

Po zastosowaniu kwasu hialuronowego w bruzdach i zmarszczkach można zauważyć zaczerwienienia oraz obrzęki, aczkolwiek znikają one po 2 lub 3 dniach.

Przeciwskazaniem do zastosowania kwasu hialuronowego są wszelkie infekcje, stany zapalne skóry, aktywne opryszczki, nadwrażliwość na tę substancję, trądzik ora skłonność do blizn i zrostów. Obecnie jednak medycyna estetyczna jest tak zaawansowana, że zanim wykona się zabieg robi się próby na skórze, czy aby na pewno pacjent nie jest uczulony na substancję.

Przeczytaj też: http://www.longtimebeauty.pl/najmodniejsze-fryzury-meskie-2020/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here