Jak dbać o skórę, aby mieć mniej zmarszczek?

Istnieje szerokie spektrum czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, które powodują nieustanne pogarszanie kondycji naszej skóry. O wielu z nich często nie ma się pojęcia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z ich istnienia, ponieważ w przeciwnym razie zmarszczki pojawią się już w bardzo młodym wieku, a następnie będą się coraz mocniej pogłębiać i tworzyć nieestetyczne, wręcz szpecące bruzdy.

Każda zmarszczka dodaje lat. Jeżeli zatem nie chce się już w młodym wieku wyglądać o kilka, a nawet kilkanaście lat starzej, warto rozpocząć walkę o piękną cerę i kondycję skóry już po 25. roku życia.

Co najczęściej powoduje powstawanie zmarszczek?

Obecnie nie można z pewnością całkowicie wyeliminować ze swojego życia stresu. Tempo, jakie nadaje cywilizacja i postęp sprawia, iż wciąż na wszystko brakuje nam czasu, a goniące terminy przekładają się na wzrost stresu. Nie zawsze jest on pozytywy. Zdecydowanie częściej wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu i powoduje w nim liczne szkody.

Zmarszczki również pojawiają się z jego powodu i stanowią wyraźny objaw przemęczenia. W związku z tym warto przynajmniej spróbować ograniczyć stres lub wyłuskać odrobinę czasu na relaks, jogę, własne hobby itp., by zwyczajnie się odstresować.
Kolejny czynnik to niewłaściwa dieta. Ludzkie ciało potrzebuje przede wszystkim pokarmu naturalnego, nieprzetworzonego. Jest go jednak coraz mniej. By poprawić stan swojej skóry, należy starać się z pokarmów zdobywanych na lokalnym straganie samodzielnie przygotowywać posiłki, wzbogacić dietę o dodatkowe warzywa i owoce, a także przyjmować minimum 2,5 litra wody mineralnej na dzień. Te kilka czynności odżywi skórę i wzmocni jej strukturę.

Przyczyn zmarszczek należy doszukiwać się także we wszelkiego rodzaju używkach. Alkohol, papierosy i kawa to najczęściej stosowane środki, które jednak nie przynoszą żadnych pozytywnych rezultatów. Ich szkodliwy wpływ na cały organizm ujawnia się zatem w postaci poszarzałej cery, a także zmarszczek.

Zanieczyszczenie środowiska niestety również odbija swoje piętno na ludzkiej twarzy. Toksyny, które dostają się do organizmu także powodują jego gorsze funkcjonowanie. Na ten czynnik ma wpływ dieta oraz odpowiednia dodatkowa suplementacja.

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Na samym początku swojej walki ze zmarszczkami, czyli już w wieku 20 lat można zdecydowanie poprzestać na kremach nawilżających. To w zupełności wystarczy. Po trzydziestce może okazać się konieczne sięgnięcie po kremy z koenzymem Q10 oraz z witaminami A, C i E. Jeżeli natomiast kondycja skóry ze względu na inne czynniki wygląda na poważną, można zastosować dodatkowe suplementy w postaci doustnych tabletek z witaminami.

Jak dbać o skórę, aby mieć mniej zmarszczek?

Po 40. roku życia trzeba dodatkowo wyposażyć się w krem z retinolem oraz soją. Należy regularnie stosować kosmetyki zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
By efekty były wyraźniejsze, można pokusić się o zrobienie maseczki. Zarówno gotowe, jak i te przygotowane w domowym zaciszu przyniosą rezultaty. By jednak przez wiele lat cieszyć się piękną cerą i zdrową skórą, trzeba zawsze korzystać z kosmetyków dopasowanych do swojego typu skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here