Jak myć włosy szamponem w kostce (twardym)?

Zazwyczaj wiedza na temat szamponów kończy się na etapie jego doboru do swojego typu włosów, a także jego konsystencji mniej lub bardziej gęstej/rzadkiej. Rzadko zdarza się, iż sięga się w tej kwestii po dalsze szczegóły na etykiecie. Niewiele osób szuka alternatyw dla zwykłego szamponu.

Okazuje się jednak, iż ona występuje – w postaci szamponów w kostce. Są one również nazywane twardymi, ze względu na ich formę. Pojawia się jednak pytanie, jak stosować taki szampon? Istnieją dwa sposoby, który z pewnością sprawdzą się u każdego.

Jak nakładać szampon w kostce?

Pierwszym sposobem nałożenia takiego szamponu jest namoczenie własnych rąk. Kolejno namydla się je mydełkowym szamponem, tak jak zwykłym mydłem. Kiedy uzyska się pianę, należy wetrzeć ją w swoje włosy i szorować do momentu, aż piana zwiększy swoją objętość. Przed całym zabiegiem warto oczywiście zwilżyć włosy, by nałożona na nie piana lepiej się rozprowadzała.

Druga metoda nie różni się znacząco od pierwszej. Skupia się głównie na tym, by nałożyć pianę na całej długości włosów, zanim rozpocznie się mycie właściwe. Wtedy dopiero przechodzi się do kompleksowego masażu głowy przy pomocy opuszków palców. Następnie należy chwilę odczekać, by szampon wykazał jak najlepsze aktywne właściwości pielęgnacyjne. Po jednej, dwóch minutach przechodzi się do spłukiwania szamponu z włosów.

Pielęgnacja włosów po myciu

Nie wystarczy jedynie umyć włosów z pomocą szamponu w mydle. By uzyskać najlepsze efekty, konieczne jest także zastosowanie odżywki. Po chwili trzeba spłukać ją pod bieżącą wodą. Taki szampon może przyczynić się dodatkowo do pewnego przesuszenia włosów lub ich nadmiernego splątania. Aby nie dopuścić do tego, warto ponownie nałożyć odżywkę, tym razem taką, która może zostać na głowie bez spłukiwania. Najlepiej zastosować odżywkę ułatwiającą rozczesywanie, bądź nawilżającą.

Dodatkowe wskazówki

Jeżeli dana osoba zdecyduje się na stosowanie szamponu w kostce, musi wziąć pod uwagę kilka ważnych i praktycznych wskazówek, od których będą zależały efekty końcowe. Przede wszystkim wystarczy raz na zwilżone włosy nałożyć twardy szampon. Nie ma potrzeby ponownego wykonywania tej czynności podczas jednego mycia.

Jak myć włosy szamponem w kostce (twardym)?

Kiedy jednak delikatnie osuszy się włosy ręcznikiem bez pocierania, najlepiej będzie pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia. Pomoc suszarki jest sposobem na sztuczne przyspieszenie tego procesu, co jednak nie jest przychylnie odbierane przez same włosy. Powoduje to bowiem ich nadmierne wysuszenie, a suszenie pod włos skutkuje otwarciem się struktury pojedynczych włosków.

Rezultatem jest ich zmatowienie.
Mydło w kostce to pewna alternatywa, szczególnie dla osób często będących w podróży. Nie muszą one bowiem martwić się o to, iż w ich walizce spotka ich przykra niespodzianka z powodu rozlania szamponu po całej jej zawartości. Takie mydło jest poza tym skuteczne, naturalne, praktyczne, a co więcej – nie podrażnia skóry głowy. Nie wykazuje również żadnego negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Szampony twarde powracają do łask. Być może warto pomyśleć o takiej alternatywie i zastosować ją osobiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here