Opuchnięte powieki – jak się ich pozbyć?

Twarz jest wizerunkiem człowieka i można dużo z niej wyczytać. Niestety, coraz częściej ludzie muszą zmagać się z problemem opuchniętych powiek. Są one głównie wynikiem przemęczenia, które z kolei stanowi skutek nieprzespanych nocy, zbyt długiego snu, zapracowania, bądź płaczu.

Mogą być też nieodłącznym elementem życia alergików. Powodów ich powstawania jest niezrównana ilość, jednak istnieje także cały szereg sposobów pozwalających na radzenie sobie z nimi. Warto o nich wiedzieć, aby pozbyć się nieestetycznych „worków” pod oczami, nadających nam przemęczony i postarzały wygląd.

Kostki lodu na ratunek

Jest to wręcz ekspresowy sposób na pozbycie się niechcianego kłopotu na twarzy. Taki kompres lodowy w około 15 minut powinien usunąć opuchliznę wokół oczu. Po tym zabiegu należy przemyć twarz letnią wodą.

Ogórek

Zawiera on mnóstwo wspaniałych właściwości i dlatego jest bardzo często wykorzystywany do produkcji kosmetyków. Nie tylko orzeźwia, ale również rozjaśnia, ściąga skórę i ją nawilża. Pokrojony w plasterki powinien przed użyciem zostać dobrze schłodzony. Następnie nakładamy go na powieki lub na całą twarz i czekamy 10-15 minut. Kolejno przemywamy twarz wodą. Tym sposobem uzyska się o wiele zdrowszy wygląd i wyraźne rozjaśnienie swojego oblicza.

Zimne mleko

Nie od dziś mówi się o upiększających właściwościach zimnego mleka. Najczęściej kojarzy się to zjawisko z Kleopatrą, która już w starożytności znała jego atuty. Zażywała ona bowiem regularnych, mlecznych kąpieli.

Dzisiaj taka kąpiel byłaby zbyt wielkim marnotrawstwem i nie każdego byłoby na nią stać. Jednakże jest to produkt, który każdy powinien posiadać u siebie w domu. Wystarczy nałożyć mleko za pomocą wacików kosmetycznych na przemęczone powieki i odczekać minimum 15 minut.

Z czasem odczujemy, jak mleko zasycha na naszej twarzy lekko ściągając skórę. Na koniec należy zmyć tę całą maseczkę letnią wodą. Z pewnością odczuje się wyraźną ulgę.

Picie wody

Picie odpowiedniej ilości wody jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak również wiadomo, ma ona duży wpływ na zdrowy wygląd twarzy. Często opuchnięte powieki są efektem zatrzymywania jej w organizmie z powodu niewielkiej ilości tego płynu ciągu doby.

Nie należy jednak przesadzać, ponieważ nadmiar wody może być tak samo dużym zagrożeniem dla zdrowia, jak jej niedobór.

Herbata ziołowa

Ta metoda nie polega na spożywaniu wywarów herbacianych w dużych ilościach. Pomocne mają być tutaj liście herbaty w torebkach, które zaparzone i ostudzone należy przyłożyć do powiek.

Opuchnięte powieki – jak się ich pozbyć?

Herbata zawiera bowiem składniki, które łagodzą podrażnienia skóry, ściągają i napinają ją. Jedną z lepszych oraz najpopularniejszych powszechnie herbat jest herbata zielona. Można też używać herbaty czarnej, rumianku, herbaty czerwonej, białej, bądź rumianku. Najlepiej jednak trzymać się jednego rodzaju w całej kuracji zmniejszającej opuchliznę.

Zimne, metalowe akcesoria kuchenne

Metoda stara jak świat, używana przez nasze mamy lub babcie w przypadkach, gdy nabije się sobie guza podczas zabawy. Mogą to być łyżki, widelce, chochle do zupy oraz wiele innych metalowych przedmiotów, jakie znajdziemy w domu. Ważne, by były dobrze schłodzone. Trzeba je następnie przyłożyć do opuchlizny, a ta po czasie zniknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here