Jak nosić żakiet i do czego?

Żakiet to uniwersalny element ubioru, który powinien znajdować się w każdej garderobie. Już od wielu lat jego forma praktycznie się nie zmienia. Prócz drobnych poprawek stylistycznych wygląda jednak tak samo i nieustannie jest numerem jeden na liście ubrań, które po prostu trzeba mieć.

Żakiet jest bardzo pomocny. Nie tylko prezentuje się świetnie, ale i podkreśla figurę oraz dodaje szyku i elegancji. Nie powinno go zatem zabraknąć w żadnej szafie. Dlaczego? Ponieważ oprócz wyżej wymienionych atutów, sprawdza się idealnie jako dodatek do spódnicy, jak i klasycznych spodni.

Jaki żakiet wybrać?

Jeżeli pragnie się korzystać głównie z jednego żakietu i mieć możliwość jego dopasowania do niemalże każdego elementu swojej garderoby, warto pomyśleć o jego kolorystyce. Żakiet w jednolitej barwie sprawi, iż będzie on uniwersalny i elegancki. Warto zatem pomyśleć o beżu, ale również o czerni i granacie. Są to barwy, które ułatwią tworzenie wielu interesujących modnych kreacji.

Dodatki do żakietów

Elegancji dodają również ozdoby, które potrafią idealnie współgrać z żakietową stylizacją i podkreślać jej indywidualny charakter. Dzięki nim nigdy nie pozostaje się niezauważonym. Nie ma lepszej sztuki, jak idealne zaskoczenie osób ze swojego otoczenia, oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Jednym z najlepszych klasycznych duetów jest z pewnością żakiet oraz golf. Wystarczy do tego dołączyć spodnie na kant lub ołówkową spódnicę.

By nadać całości kobiecości, warto pokusić się o założenie wysokich obcasów, co również optycznie wydłuży nogi i wyszczupli całą sylwetkę.

Kolejnym dodatkiem mogą być apaszki. Nie ma tutaj znaczenia ich kolor, o ile tylko pozostała część stroju jest stonowana pod względem barwy. Wtedy żadna apaszka nie będzie zbyt intensywna i gryząca się z całością. Uzupełni jedynie w interesujący sposób stworzoną kreację. Szyku i klasy doda także broszka. Większa, czy mniejsza, zawsze będzie stanowiła niesamowity akcent.

Jak nosić żakiet i do czego?

Jeżeli wciąż przystaje się na połączenie żakietu z golfem, można także pomyśleć o delikatnym dodatku w postaci korali lub naszyjnika. Oczywiście nie należy zapominać także o bransoletce na nadgarstku. Kanon ubioru obowiązujący w pracy i w biurze kieruje się swoimi prawami.

Taka stylizacja będzie zatem najodpowiedniejsza. Świadczy bowiem o spełnianiu biurowych wymogów, a jednocześnie podkreśla sylwetkę, aczkolwiek nie wyzywająco. Moda w biznesie jest więc jak najbardziej możliwa. Co więcej, wpływa na pozytywny odbiór kobiety, podkreśla iż jest ona osobowością silną, zdecydowaną i stanowczą. Symbolizuje również profesjonalizm i doświadczenie.

Dobór żakietu do pory roku

W zależności od pory roku można skorzystać z kilku wersji żakietu dopasowanej pod względem ocieplenia i koloru. Na lato oczywiście najlepiej wybrać delikatny i w jasnych odcieniach. Z kolei jesienią i zimą sprawdzi się model ocieplany, z grubszego materiału, który zapewni jego właścicielce ciepło i komfort. W ten sposób zawsze będzie się modnie wyglądać, a co ważne – niewielkim kosztem z powodu niskiej konieczności wymiany całej garderoby na nową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here