Jak zrobić domową maseczkę do włosów kręconych?

Kręcone włosy pięknie się prezentują, wyglądają z pewnością bardziej okazale od prostych fryzur i przykuwają uwagę. Z natury są one jednak znacznie cieńsze i słabsze, dlatego łatwiej można je uszkodzić. Co więcej, zazwyczaj są również bardzo wysuszone i nawet bez użycia suszarki nie jest się w stanie przywrócić ich odpowiedniego nawilżenia. Jest to wystarczający powód, by ze zdwojoną siłą zadbać o swoje kręcone włosy i cieszyć się ich blaskiem każdego dnia.

Maseczka na włosy

Z pewnością jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie swoich kręconych włosów może okazać się maseczka. Ta wykonana z naturalnych składników w swoim domowym zaciszu sprawdzi się najlepiej. Co ważne, do jej wykonania nie są konieczne żadne specjalistyczne produkty oraz składniki. Domowa spiżarka dostarczy najwyższej jakości całkowicie naturalnych produktów.

Jednym z najlepszych sposobów przygotowania maseczki będzie wykorzystanie wody oraz odżywki do włosów w równych proporcjach. Trzecim składnikiem mieszanki będzie olej do włosów. Poleca się wykorzystanie bogatego w składniki odżywcze oleju lnianego. Po wymieszaniu wszystkich elementów, należy nałożyć tak przygotowaną masę na całe włosy i delikatnie ją wmasować. Masaż głowy jest tutaj jak najbardziej wskazany. W ten sposób dodatkowo poprawi się krążenie krwi i nieco zwiększy temperaturę, co z kolei ułatwi wchłanialność maseczki.

Czas na relaks

Maseczka nałożona na włosy powinna na nich zostać najkrócej przez 30 minut. By jednak efekty były jeszcze lepsze, warto pozostawić ją na głowie nawet do trzech godzin. Wszystko zależy od czasu, jakim się dysponuje. Wzmocnienie efektów nastąpi dzięki nałożeniu na głowę czepka.

Jak zrobić domową maseczkę do włosów kręconych?

Tak zabezpieczone włosy dodatkowo otula się ręcznikiem albo nakłada się czapkę. Termiczny proces ogrzania głowy ma tutaj ogromny wpływ. W tym czasie można wykonywać swoje codzienne czynności i zajęcia, nie przejmując się zbytnio turbanem na głowie. Nie należy jednak wychodzić na zewnątrz, nie tylko ze względu na spojrzenia sąsiadów, ale również z powodów zdrowotnych. Jeżeli jest zimno, może to nie tylko doprowadzić do złapania przeziębienia, ale również obniżenia temperatury głowy i tym samym zmniejszenia efektów prowadzonej maseczki.

Spłukiwanie maseczki

Po upływie określonego wyżej czasu, można przejść do zmywania maseczki. W tym celu warto ustawić letnią wodę. W wodzie zimnej dojdzie do szybkiego zamknięcia się łusek włosów, jednak zmycie oleju może okazać się uciążliwe.

W wodzie gorącej łuski włosa otworzą się nadmiernie i z powodu szybkiej zmiany temperatury mogą ulec uszkodzeniu.

Po wstępnym spłukaniu maseczki należy umyć głowę szamponem. Najlepiej w tym celu zaopatrzyć się w szampon dla dzieci, ponieważ nie zawiera on żadnych sztucznych substancji w postaci ulepszaczy oraz sylikonu.

Kolejnym krokiem jest delikatnie wysuszenie włosów ręcznikiem oraz pozostawienie ich do całkowitego wyschnięcia bez korzystania z suszarki. Efekt można odczuć już po pierwszym zabiegu. Jego regularne stosowanie wzmocni kręcone włosy i zapewni im blask oraz niesamowity skręt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here