Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit to problem szczególnie często dotykający kobiety. Nie tylko tyczy się to osób otyłych. Pomarańczowa skórka może także pojawić się u szczupłych osób. Wiele zależy tutaj także od diety i stylu życia. Jednym z najczęstszych czynników powodującym jego występowanie jest jednak genetyczne uwarunkowanie.

Nie można również liczyć na piękne i jędrne ciało, kiedy nosi się zbyt ciasne ubrania. Papieros, nadmiar używek, w tym głównie alkoholu oraz kawy dodatkowo pogłębia już powstały cellulit i sprawia, iż wygląda on coraz gorzej. By walka z tą przypadłością była skuteczna i nie obarczona sporym trudem i wyrzeczeniami, najlepiej rozpocząć już na samym początku, kiedy cellulit zacznie się pojawiać.

Ogromne znaczenie diety

W całym procesie eliminowania cellulitu niezwykle ważną rolę odgrywa właściwa dieta. Aby jak najszybciej zapobiec dalszemu rozwoju skórki pomarańczowej, konieczne jest zrezygnowanie z alkoholu i papierosów, a także innych używek w postaci kawy, czy herbaty. Trzeba także wzbogacić swój jadłospis o produkty, które znacząco poprawiają przemianę materii.

Dzięki odpowiedniemu metabolizmowi skóra zyskuje zdrowy wygląd, a tym samym cellulit zanika. Produkty, które powinny zostać wprowadzone do diety, to chociażby ciemne pieczywo, a także warzywa i owoce. Warto również dopisać do tej listy kasze i chude ryby. Każdy produkt spożywczy bogaty w błonnik jest w tej kwestii niezastąpionym sprzymierzeńcem walki z cellulitem.

Urozmaiceniem menu mogą być także sery i roślinne tłuszcze. Z kolei do produktów, które powinno się ograniczyć, trzeba zaliczyć sól powodującą zatrzymanie wody w organizmie, a także cukier i tłuszcze zwierzęce. Zdrowa dieta musi także uwzględniać duże ilości wody mineralnej. W kwestii herbat można pokusić się o herbatę zieloną poprawiającą kondycję skóry.

Przygotowanie do kąpieli

Kąpiel to jeden z najlepszych sposobów na relaks, ale również domowe SPA. Można wzbogacić ją o delikatny masaż z pomocą gąbki lub rękawicy przeznaczonej specjalnie do tego celu. Taka forma masażu swojego ciała spowoduje, iż poprawi się krążenie krwi, a sama skóra- lepiej ukrwiona, będzie lepiej się prezentować. Warto także skorzystać z odpowiednich mydełek, które wspomagają działania antycellulitowe. Są one dostępne w aptekach.

Jak walczyć z cellulitem?

Jeżeli chodzi o ich skład, opiera się on głównie na wyciągu z morszczynu lub kofeinie. Są to składniki skutecznie usuwające nadmiar tłuszczu zalegającego w tkankach. Kiedy już zakończy się kąpiel, konieczne jest poddanie swojego ciała naprzemiennemu prysznicowi. Woda powinna być raz ciepła, a raz zimna. Jest to sposób na zwiększenie sprężystości skóry oraz najprostsza metoda jej ujędrnienia. Cały proces kończy się zimnym natryskiem, który mobilizuje organizm do ponownego ogrzania. Potrzebuje on zatem dodatkowej energii pobieranej właśnie z tkanki tłuszczowej.

Codzienny masaż

By skóra wyglądała zdrowo, a cellulit nie psuł tego efektu, warto masować się szorstką rękawicą również poza kąpielą, wykonując kuliste ruchy przez około kwadrans. Regularność tej metody sprawi, iż osiągnie się wcześniej zamierzone efekty. Skóra na pewno będzie wyglądała lepiej także wtedy, gdy do masażu dorzuci się codzienną dawkę sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here