Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Trądzik dotyka przede wszystkim osoby w młodzieńczym wieku, nastolatków, którzy przechodzą przez uciążliwy i trudny okres dojrzewania. Burza hormonów, jaka budzi się w ich organizmach sprawia, iż nie tylko gwałtowniej reagują na otoczenie i różne sprawy, ale także muszą radzić sobie z innymi skutkami tychże przemian.

Jedną z nich jest jakże każdemu znany, przeważnie z autopsji trądzik. Oczywiście dotyka on również osoby starsze, najczęściej nawet do 30. roku życia. Jeżeli do tego posiada się odpowiednie skłonności do cery trądzikowej, efekt w postaci wyprysków, wągrów i pryszczy jest gwarantowany.

Najczęściej atakują one twarz, mogą jednak pojawić się również na plecach i innych obszarach skórnych. Na szczęście można z tym problemem walczyć. Warto poznać jedne z najskuteczniejszych sposobów, które powinny stanowić podstawę walki z trądzikiem.

Odpowiednie kosmetyki do cery trądzikowej

Aby rozpoznać cerę trądzikową, warto posiąść wiedzę na temat jej ewentualnych objawów. Najczęściej osoby skarżące się na liczne wykwity skórne mają tłustą cerę, która uwidacznia się szczególnie w okolicach nosa i czoła. Twarz błyszczy się i świeci, ma również spore skłonności do nadmiernej potliwości.

Osobom postronnym może wydawać się zwyczajnie brudna. W takiej sytuacje pozostaje skorzystanie z kosmetyków dedykowanych cerze trądzikowej. Najlepiej zastosować preparaty ze sprawdzonych linii kosmetycznych takich firm, jak Bielenda, Garnier oraz Nivea. Bazują one głównie na takich produktach naturalnych, jak trawa cytrynowa, ogórek oraz limonka.

Często posiadają również w swoim składzie siarkę uskuteczniającą terapię przeciwtrądzikową. Trzeba jednak mieć na względzie pewną istotną kwestię. Kosmetyki z danej serii tworzą kompleksową terapię antytrądzikową. W związku z tym być może nie każdy preparat posiada w sobie wszystkie niezbędne składniki, jednak w serii uzupełnia się z pozostałymi środkami.

Kiedy miesza się kosmetyki z różnych firm, można doprowadzić do reakcji alergicznych z powodu nadmiaru pewnej substancji zastosowanej na skórze z dwóch rożnych preparatów, bądź zwyczajnie nie osiągnąć efektu. Dla własnego zdrowia najlepiej również nie używać kosmetyków z dodatkiem alkoholu, który wysusza skórę i w efekcie zwiększa nasilenie trądziku.

Suplementacja antytrądzikowa

Nie zawsze kuracja powinna opierać się wyłącznie na doraźnym działaniu zewnętrznym. Czasem właśnie wewnętrzne przemiany w organizmie powodują, iż pojawia się trądzik. W takiej sytuacji kremy mogą nie wystarczyć.

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Dzięki suplementacji w postaci tabletek uniemożliwia się wolnym rodnikom ich powstawanie oraz rozwój. Zapobiega się także rozwojowi bakterii. Kolejnym atutem jest wygładzenie skóry. Cera wygląda więc bardziej atrakcyjnie, a to przekłada się na zwiększenie pewności siebie u osoby dotychczas obarczonej poważnym trądzikiem.

Odpowiedni styl życia

Trądzik to jednak bardziej złożony problem. Może go powodować stres, a także nieodpowiednia dieta. Z powodu tłustego jedzenia, nadmiaru słodyczy oraz alkoholu na twarzy często powstają nowe szpecące wykwity. Najlepiej będzie zatem zadbać o swoje odżywianie, wprowadzić dodatkową dawkę relaksu w postaci spaceru, czy jogi, a także pomyśleć o znamiennym działaniu promieni słonecznych, które skutecznie pomagają w walce z trądzikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here