Jak zrobić z jednorazówki do golenia maszynkę wielokrotnego użytku?

Jednorazowe maszynki do golenia z zasady nie maja służyć przez wiele lat, a tylko doraźne. Rzadko zdarza się, że przy drugim ich zastosowaniu golą włoski tak dokładnie, jak za pierwszym razem.

Jest to w pewnym stopniu celowe działanie producentów, ponieważ w przeciwnym razie produkt nie sprzedawałby się aż tak dobrze, gdyż nie byłoby na niego takiego zapotrzebowania.

Co jednak zrobić, aby skorzystać z maszynki znacznie więcej razy, niż dotychczas? Istnieje na to sprawdzony patent, dzięki któremu nie tylko uzyska się efekt gładkich nóg, ale również sporo zaoszczędzi w skali roku.

Wskazówka nr 1 – Osłonka maszynki do golenia

Aby maszynka mogła jak najdłużej pozostać sprawna, należy przede wszystkim zawsze zakładać osłonkę. Jak wiadomo, jej ostrza są nad wyraz delikatne, z tego powodu nawet niewielkie uszkodzenia, czy ich kontakt z innymi przedmiotami może powodować dodatkowe ich stępienie.

Co więcej, istnieje ryzyko pocięcia się, dlatego osłonka zawsze musi być na swoim miejscu. Maszynki do golenia należy także trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Golarka to sprzęt jak każdy inny. Niestosowany zgodnie z zaleceniami lub po prostu bez większej dbałości o niego, zwyczajnie zużyje się znacznie szybciej, niż można przewidywać.

Wskazówka nr 2 – Higiena maszynki do golenia

Nie wystarczy jedynie zabezpieczyć ostrze. By funkcjonowało ono przez dłuższy czas, konieczne jest także opłukanie maszynki po każdym jej zastosowaniu. W tym celu należy skorzystać ze zwykłej wody. Aby dokładnie wyczyścić maszynkę z wszelkich pozostałości w postaci utkniętych między ostrzami włosków, warto skorzystać ze szczoteczki do rąk.

Jak zrobić z jednorazówki do golenia maszynkę wielokrotnego użytku?

Z jej pomocą można dokładnie pozbyć się resztek, jeżeli włosie szczotki będzie prostopadle prowadzone między ostrze. Wystarczy kilka razy przetrzeć maszynkę oraz przepłukać ją pod bieżącą wodą, by uzyskać efekt czystej golarki. Taki zabieg doskonale przygotowuje maszynkę do jej ponownego użycia.

Wskazówka nr 3 – Ścierający się pasek nawilżający w maszynce do golenia

O ile ostrze można ponownie doprowadzić do porządku i zastosować, o tyle pasek nawilżający znajdujący się wzdłuż niego nie ulegnie ponownej regeneracji. Nie jest to jednak żadnym problemem. W celu nawilżenia skóry oraz złagodzenia ewentualnych podrażnień po zastosowaniu golarki, można skorzystać ze zwyczajnej pianki lub żelu do samego golenia, bądź po tym procesie. Produktów tego typu dostępnych na rynku jest nieograniczona ilość. Co więcej, zdecydowanie tańsze i bardziej skuteczne okaże się nawilżanie skóry z ich pomocą, aniżeli jedynie dzięki wspomnianemu już paskowi przymocowanemu do maszynki.

Jak więc widać, zbędnym jest naciąganie się na dodatkowe koszty. Nie trzeba kupować paczki jednorazówek, by móc pozbyć się odrastających na skórze włosków. Oczywiście tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przedstawiciele obojga płci stosują bowiem tego typu urządzenia. Dzięki tym trikom ta prosta metoda zapewni możliwość korzystania z jednej maszynki kilkukrotnie. Golarka będzie zatem jeszcze tańszą forma usuwania owłosienia niż była dotychczas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here