Jak pielęgnować dredy?

Dredy najczęściej kojarzą się z osobami lubującymi się w jamajskich rytmach muzyki reggae. Jest to jednak trend, z którego korzystają również młodzi ze względu na specyfikę tejże fryzury oraz jej oryginalność.

Osoby posiadające dredy z pewnością wyróżniają się, a jeszcze do niedawna zwracały na siebie uwagę osób trzecich. Teraz fryzura ta już tak nie szokuje, jest jednak wciąż spore zainteresowanie jej wykonaniem. Trzeba mieć na względzie fakt, iż samo stworzenie takiej fryzury nie jest większym problemem.

Jeśli jest się właścicielem grubych i mocnych włosów, efekt będzie nad wyraz okazały. Problem może pojawić się w przypadku pielęgnacji dredów. Jest to dosyć czasochłonny proces. Warto poznać metody i sposoby, dzięki którym przebrnie się przez ten etap i zapewni się sobie piękne i czyste dredy.

Pierwsze mycie dredów

Pierwsze mycie dredów to na pewno bardzo ważny moment w życiu osoby, która dopiero co stała się posiadaczem swoich własnych. Aby efekt został zachowany, należy przeprowadzić pierwsze mycie nie wcześniej, niż miesiąc od zrobienia fryzury. Jest to bowiem najlepszy czas na odpowiednie zbicie włosów i ukształtowanie ich ostatecznej formy.

Wystające włosy

Włosy w trakcie ich formowania często zaczynają wychodzić, przez co niszczą efekt końcowy. Kiedy jednak zauważy się, iż pewien kosmyk wystaje, warto skorzystać z szydełka. Dzięki niemu można w prosty sposób schować włosy z powrotem bez obaw, iż zepsuje się rezultaty.

Mycie całej fryzury

Kiedy pragnie się umyć dredy, nie wystarczy skorzystać z szamponu stosowanego dotychczas. By móc cieszyć się efektywnością swoich dredów przez długi czas, warto zainwestować w odpowiednie szampony. Często występują w całej serii, dzięki czemu można wybrać dedykowaną linię kosmetyków z przeznaczeniem do dredów, ich czyszczenia i utrwalenia.

Odżywki do włosów

Nie są one najlepszym pomysłem. Ich zastosowanie skłania się w kierunku łatwiejszego rozczesywania włosów. W przypadku dredów pragnie się uzyskać całkowicie odmienny efekt. Takie odżywki mogą więc zniszczyć dredy.

Szare mydło

Dredy można myć z pomocą szarego mydła. Jest to jedna z najtańszych form, która może przynieść zaskakujące efekty. W szczególności takie mydło wysusza włosy, następuje więc dodatkowe utrwalenie fryzury i jej usztywnienie.

Jak pielęgnować dredy?

Dalsza pielęgnacja dredów

Włosy nieustannie odrastają. To powoduje, iż już po niedługim czasie pojawiają się kolejne ich pasma tuż u nasady głowy, które nie są skręcone. Im są one dłuższe, tym gorszy efekt się uzyskuje. Włosy luźne tuż przy głowie i dredy to nie najlepszy pomysł. Dlatego tuż po umyciu włosów warto rozpocząć ich dokręcanie.

Kolejną kwestią jest suszenie włosów. Dredy nie mogą być traktowane suszarką. Muszą one naturalnie wyschnąć. By jednak nie straciły swojego kształtu, nie powinno się kłaść spać z mokrymi dredami.

Zasad dbałości o dredy jest dosyć sporo. Szczególnie uciążliwe może to się wydawać osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z taką fryzurą. Jest ona dosyć nietypowa, a jej pielęgnacja również odbiega od metod przyjętych przy włosach rozczesywanych. Można jednak nauczyć się z nimi funkcjonować na co dzień i pielęgnować w sposób, który zapewni wysokiej jakości rezultaty, a jednocześnie czyste włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here