Neutralizacja koloru włosów i pozbywanie się żółtego odcienia za pomocą gencjany

Jednym z lepszych sposobów na wyeliminowanie żółtego pigmentu na włosach jest zastosowanie gencjany. Popularną nazwą tej substancji jest „fiolet”. To sprawdzona metoda na zneutralizowanie wspomnianego już ubarwienia, którą wciąż stosuje się w domowym zaciszu. Gencjana sprawdza się zarówno w formie płukanki do włosów, jak i pewnej formy dodatku do maseczki albo odżywki.

Jak wykonać mieszankę do włosów z gencjaną?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w roztwór gencjany. Można go zakupić w aptece. Cena takiego roztworu to około 5 złotych. Nie jest to więc duży wydatek, a może przynieść naprawdę zadowalające efekty. Na samym początku należy przygotować sobie niewielką miseczkę. Kolejno dodaje się do niej maksymalnie dwie łyżeczki maseczki do włosów albo odżywki.

Wszystko zależy jednak od potrzeb osoby wykorzystującej środek do własnych celów oraz od długości jej włosów. Wtedy najlepiej podwoić proporcje. Do wspomnianej już odżywki należy następnie dodać kilka kropli gencjany i wszystko bardzo dokładnie wymieszać. Jeżeli pragnie się uzyskać mocny efekt neutralizacyjny, konieczne będzie dodanie większej ilości kropli. Wszystko zależy od zamiarów i założeń osoby wykonującej opisywany zabieg.

Bardzo ważne jest jednak, by w całym eksperymencie nie przesadzić z gencjaną. Może to bowiem spowodować zmianę koloru włosów na fioletowy, a raczej nie jest to efekt pożądany. Jeżeli chodzi o samą gencjanę, zmywa się ona już po dwóch albo trzech myciach włosów. Warto również zwrócić uwagę na swoje ręce.

Przed kuracją powinno się nałożyć rękawiczki, ponieważ fiolet ma właściwości mocno brudzące. Kiedy mieszanka jest już gotowa, należy nałożyć ją na włosy. Po upływie około 30 sekund trzeba zmyć cały roztwór z włosów. Wtedy osiągnie się pożądany efekt nie doprowadzając jednocześnie do uzyskania fioletowego odcienia całej fryzury.

Jak wykonać płukankę z gencjaną?

Niekiedy całą procedurę należy powtórzyć, bądź po prostu zastosować ją profilaktycznie. W takim celu najlepiej wykonać płukankę z gencjaną. Aby ją przygotować, konieczne jest umieszczenie pół litra letniej wody w większym naczyniu, np. w misce.

Neutralizacja koloru włosów i pozbywanie się żółtego odcienia za pomocą gencjany

Do takiej ilości wody następnie dolewa się ok. 3 kropli gencjany. Jeżeli pragnie się uzyskać mocniejsze efekty, można dolać więcej kropel tego roztworu. Z tak przygotowanym roztworem można przejść do płukania włosów.

Jakie korzyści płyną ze stosowania gencjany?

Pierwszą nasuwającą się na myśl zaletą jest możliwość ochłodzenia wybranego koloru. Sprawdzi się to najlepiej u blondynek z jasnym żółtym odcieniem włosów, które pragną uzyskać nowszy odcień oraz delikatne refleksy. Oczywiście ostateczny kolor włosów zależy od tego, jak wyglądała ich baza na samym początku.

Po zastosowaniu połączenia maski z gencjaną włosy stają się bardziej delikatne, a zarazem mocniejsze i gładsze. Co więcej, nabierają one blasku i wyglądają na znacznie zdrowsze. Płukanka pozwala również pozbyć się odrostów. Dzięki gencjanie wyrównuje się nieco koloryt, a włosy podnoszą się u nasady i prezentują się jako bardziej gęste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here