Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Każdej kobiecie na pewno przytrafiło się kiedyś zniszczyć świeżo nałożony lakier na paznokciach. Zdarzają się także sytuacje, gdy szybko lub nagle musi ona wyjść z domu albo po prostu nie chce bezczynnie czekać, aż lakier wyschnie. Czy jest zatem sposób na to, aby przyśpieszyć ten proces oszczędzając czas, nerwy i przy okazji pieniądze?

Ćwiczenia

Pierwszą z metod pozwalającą na dość szybkie wysuszenie paznokci jest ćwiczenie, które zapewne każdy kojarzy ze szkoły. Konkretnie chodzi o wymachy rękami, mianowicie zataczanie nimi kół. Należy pamiętać, by ćwiczyć w miejscu o dużej przestrzeni wokół samego siebie.

Długość wysychania lakieru będzie zależała oczywiście od intensywności ćwiczenia. Nie chodzi o to, aby doznać kontuzji w wyniku zbyt szybkich ruchów rąk, trzeba jednak pamiętać, by nie były one zbyt powolne i wykonywane bardziej od niechcenia. Wtedy nie odniesie się pożądanych rezultatów. Przy odpowiednim działaniu paznokcie powinny być suche po około 5 minutach. Przy okazji można poprawić swoją sprawność fizyczną.

Zimna woda

Dla niektórych może to wydawać się niemożliwe lub dziwne, ale jest to skuteczny i zdecydowanie szybszy od zwykłych ćwiczeń sposób na uzyskanie wysuszonych paznokci. Należy do miseczki wlać zimną wodę i trzymać w niej dłonie przez około 1 minutę. Jeśli jesteśmy w stanie, warto również do wody dodać kilka kostek lodu. Skróci to z pewnością czas oczekiwania i zapobiegnie nagrzewaniu się wody.

Cały proces można przeprowadzić również pod bieżącą wodą, jednak strumień nie może być zbyt silny, ponieważ wtedy doprowadzi on do zniszczenia manicure. Po tym czasie należy delikatnie sprawdzić, czy lakier jest suchy i ostrożnie osuszyć dłonie. Zaletą tej metody jest również to, że lakier mocniej się utrwala się, przez co dłużej wytrzymuje na paznokciach.

Suszarka

Kolejną propozycją jest suszarka do włosów. Jest to jednak metoda zabierająca więcej czasu, gdyż w tym przypadku najlepiej jest najpierw pomalować paznokcie u jednej ręki, żeby trzymając suszarkę w drugiej nie zniszczyć lakieru. Suszarki nie powinno trzymać się za blisko paznokci. Ważna jest również odpowiednia moc nawiewu. Strumień powietrza powinien być zimny, gdyż w przypadku ciepłego lakier nie zaschnie, a efekt stanie się odwrotny do oczekiwanego.

Preparaty

Patent na udrękę kobiet w kwestii suszenia lakieru rozwiązać można również w inny sposób. Mianowicie w razie problemów można posłużyć się specjalnym przyśpieszaczem, mającym na celu skrócenie czasu oczekiwania na wyschnięcie lakieru. Obecnie na rynku dostępny jest duży wybór tego typu środków.

Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Najczęściej mają one formę bezbarwnego lakieru do paznokci, lecz pojawiają się już także przyśpieszacze w postaci spray’u. Omawiana metoda wymaga zainwestowania paru złotych, ale za to jest prosta, szybka i co najważniejsze – skuteczna. To zdecydowanie dobre rozwiązanie dla kobiet, które boją się zaufać domowym metodom.

Cieńsze warstwy

Im cieniej rozprowadzimy lakier, tym krócej będziemy czekać. Wtedy zamiast dwóch warstw można nałożyć trzy – na każdą warstwę przypada kilka minut. Czasem zdarza się, że lakier nakłada się zbyt grubo, ponieważ jest kiepskiej jakości i źle kryje, pozostawiając nieładne prześwity na paznokciach. Warto w takiej sytuacji zainwestować w lepszy lakier, którego będziemy mogli używać w mniejszej ilości, a przy tym będzie on trwalszy i wystarczy na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here