Jaka sukienka do jakiej figury?

Wszystkie kobiety są piękne, a najpiękniejsze w nich jest to, że każda jest inna. Różny kolor włosów, skóry, inne rysy twarzy, wzrost, ale również inna sylwetka. Można zauważyć wiele kobiecych kształtów, które kreują się poprzez rozmiary ramion, bioder, wcięcia w talii, itp.

W związku z tym, przedstawicielki płci pięknej mają nieraz problem w wyborze ubrań, które będą idealnie pasować do ich sylwetki, podkreślając tym samym ich wszystkie atuty. Jest to ważne, zwłaszcza w przypadku najważniejszej części damskiej garderoby, czyli sukienki.

Źle dobrany krój zamiast zachwycić, może wprawić ludzi z naszego otoczenia w niesmak, a to z kolei może źle wpłynąć na naszą pewność siebie. Nie można na to pozwolić. Lepiej jest być w końcu podziwianym, aniżeli krytykowanym i negatywnie postrzeganym.

Jaka jest idealna sylwetka?

W dzisiejszych czasach największym powodzeniem cieszy się rozmiar S. To właśnie w tym rozmiarze można znaleźć najwięcej ubrań. Kobiety o drobnej figurze mają zdecydowanie łatwiej w świecie mody.

Gorzej z paniami puszystymi. Na szczęście coraz większym zainteresowaniem cieszy się modeling plus size, co zdecydowanie pomoże niejednej kobiecie, która przez swoją tuszę ma wiele kompleksów lub po prostu problemów ze znalezieniem odpowiednich rozmiarów ubrań. Odpowiedzią na potrzeby pań puszystych jest oferta sklepu Fenii.pl specjalizującego się w modzie plus size. Na stronie https://fenii.pl/33-sukienki znajduje się najnowsza kolekcja modnych sukienek w dużym rozmiarze plus size idealnych dla każdego rodzaju sylwetki.

Poprzez nagłaśnianie tej sprawy do sklepów może trafić więcej odzieży od rozmiaru XL wzwyż, a kobiety te będą miały więcej możliwości wyboru, nie będąc skazanymi na długie poszukiwania czegokolwiek w ich rozmiarze lub wciskanie się na siłę w mniejszy, co nie tylko może być nieestetyczne, lecz również niewygodne.

Wąskie ramiona i szerokie biodra

Są to cechy figury typu „gruszka”. Kobiety o takich proporcjach zdecydowanie powinny wybierać fasony, które optycznie powiększą górę i zmniejszą dół. W takiej sytuacji nie można wybierać sukienek opinających się po całej długości lub o zbyt obszernej spódnicy. Najlepszym rozwiązaniem jest krój litery A, który jest dopasowany u góry i lekko rozchodzący na dole, co podkreśli sylwetkę i doskonale się w nią wpasuje.

Jaka sukienka do jakiej figury?

Szerokie ramiona i wąskie biodra

Sytuacja odwrotna do poprzedniej. Jest to typ „trójkąta” zwany także „rożkiem” i dobierając strój należy pamiętać, aby różnica między tymi proporcjami nie była zbyt widoczna. W takiej sytuacji nie należy podkreślać i eksponować nadmiernie ramion . Trzeba unikać cienkich ramiączek, które sprawią, że nasze ramiona wydają się jeszcze szersze.

Plusem jest jednak możliwość zastosowania bardziej fantazyjnego dołu kreacji. Tutaj sprawdzą się zarówno wszelkiego typu marszczenia, falbany, jak i słynne bombki.

„Tuba”

Jest to dość chłopięcy typ figury. Kobiety z takimi kształtami nie mogą pochwalić się Rubensowskimi kształtami. Wydają się przez to bardzo kruche i delikatne. Mogą one tutaj korzystać z wielu możliwości, ponieważ to właśnie na nich większość ubrań prezentuje się najlepiej. Można podkreślać swoją sylwetkę wybierając cienkie ramiączka, szeroki lub wąski dół oraz wzorzyste wzory, bądź falbany, które znowu niezbyt sprawdzają się w przypadku dużego biustu. Dobrze jest też wykreować wcięcie, wybierając odpowiednie sukienki lub zakładając pasek. Tak samo ekspozycja długich nóg dobrze wpływa na ogólny wygląd i charakter naszej stylizacji.

„Jabłko”

Ten typ figury cechuje się okrągłą górą, dużym biustem, a także wystającym brzuszkiem, za to z wąskimi biodrami. Są to kształty, które można określić jako „barokowy ideał kobiety”. Raczej oczywistym jest, iż w tym przypadku należałoby sprawić, by góra wyglądała na mniejszą. W tym celu można użyć między innymi bielizny modelującej, która może stworzyć lekkie wcięcie w talii. Marszczenia czy falbany sprawią, że figura stanie się większa. Świetnie natomiast sprawdzi się góra w stylu kopertowym, dekolt w szpic oraz szersze spódnice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here