Jak zrobić maseczkę, która pomoże zwalczyć cellulit?

Cellulit – zmora wielu osób, która potrafi skutecznie spędzić sen z powiek. Nie tylko prezentuje się bardzo nieestetycznie, ale i potrafi znacznie zmniejszyć poczucie własnej wartości u osób, które borykają się z pomarańczową skórką. By jednak poprawić kondycję swojej skóry i sprawić, że będzie ona wyglądać na jędrną i elastyczną, można zastosować prosty w przygotowaniu zabieg w formie maseczki na ciało. Ważną kwestią jest jednak zrezygnowanie z tłustych potraw oraz słodyczy na dwa dni przed planowanym zabiegiem.

Przepis na maseczkę zwalczającą cellulit

Aby wykonać wspomnianą już wyżej maseczkę, należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów. Każdy osobno też przynosić efekt, jednak dzięki ich połączeniu można skorzystać z ogromnej dawki witamin i składników odżywczych, które razem przełożą się na niesamowite rezultaty. Najpierw warto przygotować stosowany przez siebie na co dzień balsam do ciała. Z kolei należy zadbać o prawdziwą kawę. Musi ona występować w formie mielonej. Dwie łyżki w zupełności wystarczą. Następny składnik to imbir, również mielony.

By wzmocnić działanie maski, konieczne jest jej uzupełnienie o mielony cynamon. Wszystkie wyżej wymienione produkty występują w ilości dwóch łyżek. Przygotowywana papka wymaga ponadto dodania jednej łyżeczki olejku kamforowego, o ile oczywiście ma się go pod ręką. Dla nadania oleistej formy całości, można posłużyć się oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek. Wystarczy około 50 ml. Sok z połówki cytryny to ostatni wymagany składnik. Wszystkie produkty należy dokładnie wymieszać w misce. Masa będzie miała dosyć gęstą konsystencję. Najlepiej umieścić ją w szklanej miseczce. By składniki przeniknęły i połączyły swoją moc, warto odstawić ją na kilka minut.

Jak zaaplikować maseczkę na ciało?

Kuracja nie wymaga bardzo skomplikowanego działania. Najpierw należy wykonać rozgrzewającą kąpiel. Ciało rozluźni się, zrelaksuje oraz dojdzie do znacznej poprawy krążenia. Pory otworzą się i zaczną lepiej wchłaniać przygotowaną maseczkę. Kolejnym etapem będzie nałożenie papki na wszystkie miejsca, w których występuje cellulit.

Jak zrobić maseczkę, która pomoże zwalczyć cellulit?

Najczęściej są to uda oraz biodra. Później trzeba owinąć się szczelnie z pomocą folii spożywczej i położyć się w łóżku na około 30 minut. Dla wzmocnienia efektu konieczne jest także przykrycie się kołdrą lub kocem. Wtedy efekt rozgrzewający wzmocni działanie mieszanki. Ostatnim etapem jest zmycie całej maski z pomocą letniej wody. Na koniec nakłada się balsam nawilżający.

Efekty regularnego stosowania maski

Dzięki zastosowaniu maski już niedługo będzie można cieszyć się delikatnymi i gładkimi biodrami. Uda zostaną wygładzone, a skórka pomarańczowa zacznie widocznie znikać.

Dzięki mielonej kawie uzyska się miękką w dotyku skórę, a z pomocą imbiru i cynamonu rozgrzeje się mięśnie i dodatkowo spali tkankę tłuszczową. Natomiast kwas zawarty w cytrynie wybieli przebarwienia i rozjaśni karnację skóry. Zabieg wykazuje wysoką skuteczność, również dzięki zastosowaniu tylko naturalnych składników. Nadaje się z pewnością dla pań dojrzałych, ale również i młodych kobiet, u których problem cellulitu zaczął się pojawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here