Olejek rycynowy – jak działa na włosy, rzęsy i paznokcie?

Jednym z najczęściej polecanych preparatów na wszelkiego rodzaju problemy zdrowotne, jak dolegliwości jelitowe w postaci zaparć oraz słabe rzęsy, paznokcie i włosy jest olejek rycynowy. Ta substancja wyróżnia się wieloaspektowym zastosowaniem.

Olejek rycynowy zazwyczaj jest sprzedawany w niewielkich buteleczkach w kwocie około 2 złotych i bez żadnych trudności można go nabyć w aptece. Wspomniany olejek jest również bardzo dobrym sposobem na rozdwojone końcówki.

Praktyczne wskazówki odnośnie nakładania olejku rycynowego na włosy

Olejek rycynowy wykazuje zbawienny wpływ na zniszczone końcówki włosów. Aby uzyskać wyraźne efekty poprawy stanu włosów, najlepiej będzie nakładać go na całej ich długości. Nie należy jednak stosować tego preparatu zbyt często w przypadku osób ze skłonnością do przesuszania się włosów.

Olejek rycynowy charakteryzuje się dosyć gęstą konsystencją. Zanim rozpocznie się jego nakładanie na włosy, warto zmieszać go z niewielką ilością wody, by rozprowadzenie preparatu przebiegało sprawniej i efektywniej. W przeciwnym razie może dojść do wyrwania sobie dosyć sporej ilości włosów podczas nakładania substancji. Po stworzeniu roztworu olejku, najlepiej jest go umieścić na włosach od połowy w dół. Ważne jest zachowanie delikatności podczas tej czynności.

Następnie można zawinąć włosy w formie kucyka i tak przytrzymać je przez około 30 minut. Zabieg kończy spłukanie olejku z głowy oraz jej porządne umycie z pomocą szamponu. Efekty są wysoce zadowalające. Uzyskuje się błyszczące włosy bardzo delikatne w dotyku. Dzięki regularnej kuracji uzyska się znaczny spadek ilości rozdwojonych końcówek, tym samym włosy będą prezentowały się okazale i estetycznie.

Olejek rycynowy a rzęsy

Olejek rycynowy pomoże również skutecznie zregenerować rzęsy. Wystarczy w tym celu codziennie wieczorem nakładać jego niewielką ilość z pomocą szczoteczki do rzęs. Przeczesane kilkukrotnie rzęsy szczoteczką namaczaną w butelce z olejkiem już po niedługim czasie staną się znacznie dłuższe oraz ciemniejsze.

Olejek rycynowy – jak działa na włosy, rzęsy i paznokcie?

Będą lepiej się prezentować oraz rzadziej wypadać. Warto jeszcze wspomnieć o konieczności zastosowania wyłącznie niewielkiej ilości olejku, w przeciwnym razie można będzie obudzić się następnego dnia z lekko sklejonymi powiekami. Zdrowe rzęsy to najlepszy sposób na powabne i czarujące spojrzenie oraz naturalny efekt ich wydłużenia bez konieczności stosowania sztucznych rzęs oraz tuszu.

Mocne paznokcie efektem stosowaniu olejku rycynowego

Na wzmocnienie paznokci nie ma lepszego sposobu, jak właśnie olejek rycynowy. By przeprowadzić taką kurację w domowym zaciszu, należy przygotować sobie niewielką pustą buteleczkę z lakieru do paznokci. Czasem wystarczy jednak zastosowanie wyłącznie czystego pędzelka. Wszystko zależy od osobistych potrzeb.

Cały zabieg przebiega w bardzo prosty sposób. Wystarczy namoczyć pędzelek w olejku rycynowym i wykonywać ruchy, jak w przypadku malowania paznokci lakierem. Jeżeli ma się nieco więcej czasu, można olejek dodatkowo wetrzeć. Czynność tą należy powtarzać dwa razy na dzień. Już po krótkim czasie pojawią się pierwsze efekty. Paznokcie przestaną się łamać i nieestetycznie rozdwajać. Będą lśniące i twarde.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here