krem
fot. pixabayt.com

Proces starzenia następuje w skutek zanikania włókien kolagenowych.  Skóra traci wówczas jędrność i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Choć zauważamy je dopiero około 30 roku życia, tak naprawdę zaczynaja juz powstawać po 19 roku życia. Właściwa pielęgnacja od wewnątrz i od zewnątrz może spowolnić ten proces. Jak prawidłowo dbac o skórę dojrzałą?

zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/powstrzymac-starzenie-sie-skory-kosmetyki-50/

Czynniki, wpływające na starzenie się skóry

Zazwyczaj na kremach znajdujemy oznaczenia 50+ w przypadku kremów przeznaczonych dla cery dojrzałej. Warto jednak zaznaczyć, że jest jedynie orientacyjny wiek. Proces starzenia se skóry jest kwestią bardzo indywidualną i zależną od wielu czynników. Mają na to ogromny wpływ uwarunkowania genetyczne. Jeśli nasza mama i babcia długo cieszyły się młodym wyglądem mamy spore szanse, że i u nas oznaki starzenia pojawią się póżniej niż u innych. Oczywiście, poza genami duży wpływ ma nasz styl życia. Palenie papierosów, ciągły stres, niedobór snu czy częsta ekspozycja na słońce nie pomagają naszej skórze. To główni winowajcy, jeśli chodzi o powstawanie zmarszczek i przesuszenie skóry. 

Drugim czynnikiem, który ma wpływ na kondycje naszej cery jest odpowiedni sposób odżywiania się. Wciąż błędnie nam się wydaje, że kiedyś w końcu znajdziemy czas i przestrzeń, by zadbać o swoja dietę i że przyniesie ona szybko zauważalne skutki. Tymczasem w przypadku skóry jest to proces zachodzący przez lata. Trudno nadrobić kilkuletnie zaniedbania. Składniki odżywcze, witaminy i minerały są stale potrzebne do odbudowy i regeneracji skóry, jej wzmacniania. 

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Terapię przeciwzmarszczkową powinnyśmy podać jeszcze zanim zauważymy pierwsze zmarszczki. Wciąż niestety pokutuje u nas mit, ze używanie kremów przeciwzmarszczkowych na młoda skórę bardziej jej szkodzi niż pomaga. Otóż nie. Zawarte w kremach anti-aging formuły wspierają skórę, wzmacniają ją hamując pojawienie się pierwszych zmarszczek. Pomagają odbudowywać na bieżąco włókna kolagenowe co jest powolnym procesem. Uszczelniają płaszcz lipidowy, chroniąc naskórek przed utratą wody. Na rynku dostępnych jest wiele skutecznych preparatów na bazie różnych substancji aktywnych, spośród których na pewno znajdziemy te najbardziej skuteczne dla nas. 

Przeczytaj też: http://www.dbamourode.pl/jak-pielegnowac-delikatna-skore-wokol-oczu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here