przeszczep włosów
fot. pexels.com

Ci, którzy nigdy nie borykali się z problemami związanymi z łysieniem, nie są w stanie wyobrazić sobie jak bolesne i trudne jest to doświadczenie. Z kolei ci, którzy zauważają na swojej skórze głowy przerzedzone miejsca, z którymi sami sobie nie poradzili – nadziei upatrują w przeszczepach włosów. Jeśli Ty również jesteś taką osobą, koniecznie dowiedz się kilku rzeczy, które należy wiedzieć o przeszczepie!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/przeszczep-wlosow-katowice/

Przeszczepy włosów nie są dla każdego

Wiele osób uważa, że jeśli walczy z łysieniem i spróbowała kilku metod wyleczenia tego problemu na własną rękę, a nie powiodły się one, to że najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep włosów. Wynika to być może stąd, że rozwój medycyny i różne metody przeszczepu włosów, np. strip czy FUT są skuteczne. To prawda, tego typu metody są skuteczne, ale po pierwsze są to zabiegi skomplikowane, mogą być inwazyjne i to lekarz prowadzący decyduje o tym czy pacjent może poddać się takiemu zabiegowi, a nie sam pacjent. Mimo iż metody przeszczepu włosów są skuteczne to są przeciwwskazania do ich wykonania i niektórym pacjentom zwyczajnie nie można ich wykonać.

Leczenie przed przeszczepem

Jeśli natomiast ty nie masz przeciwwskazań do wykonania przeszczepu to też nie jest tak, że po zgłoszeniu się do lekarza i przeprowadzenia wielu badań, zostanie ci on wykonany. Przeszczep jest taką ostatecznością w leczeniu łysienia i nawet jeśli ktoś nie wykazuje przeciwwskazań, by taki przeszczep zrobić, to zanim lekarz rzeczywiście się tego podejmie to wykonuje wiele innych prób, aby zniwelować łysienie i wesprzeć włosy w ich wzroście. Lekarz przede wszystkim przed podjęciem decyzji o przeszczepie będzie chciał wykonać i spróbować następujące rzeczy:

  • kompletne przebadanie organizmu, aby znaleźć przyczynę łysienia np. w chorobie;
  • zmiana lub lepsze dopasowanie codziennej pielęgnacji włosów;
  • przepisanie profesjonalnych produktów leczniczych dedykowanych w walce z łysieniem.

Dopiero, gdy badania nie wskażą przyczyny łysienia w chorobie, pielęgnacja włosów będzie na wysokim poziomie, a produkty przeciw łysieniu nie zadziałają – pacjent może zdecydować się na rozważanie przeszczepu włosów.

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/kult-pieknego-ciala-jak-sie-mu-nie-poddac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here